Restorasyon Hakkında

Koruma ve İşlevlendirme için Yapex'RESTORASYON

14-17 Kasım 2018 tarihlerinde Restorasyon, Renovasyon ve Kültür Mirasını Koruma teması ile düzenlenecek olan Yapex Fuarı, bu alanda Türkiye'de düzenlenen tek fuar. Yapex Restorasyon, kentsel koruma ve restorasyon projelerini, restorasyon uygulamaları için doğru malzemeler ve teknikler ile buluşturmayı öncelikle hedefliyor.
  
Fuar; yapı restorasyon ve tadilatları ile renovatif uygulamaların yanısıra, kültür mirasını oluşturan eski ve yakın dönem mimari eserlerin restorasyonu, korunması, işlevlendirilmesi ve geleceğe aktarılması için çalışmalar yapan tüm yatırımcı, projeci ve üretici unsurları, ulusal ve uluslararası kurumları Antalya Expo Center’da biraraya getiriyor.
ÇEKÜL – Çevre ve Kültür Değerlerini Koruma ve Tanıtma Vakfı işbirliği ve Tarihi Kentler Birliği desteği ile Akdeniz Tanıtım tarafından düzenlenen fuara Avrupa Tarihi Kentler Birliği (Heritage Europe) da destek veriyor.
  
“YAPEX Restorasyon Renovasyon ve Kültür Mirasını Koruma Fuarı” 8. yılını kutluyor. Geçmiş yıllarda değişik kesimlerin içten destekleriyle verimli sonuçlara ulaşan, kendine özel bir alan açan YAPEX Fuarı, geçmiş deneyimlerin ışığında yeni hedeflere yöneliyor. Özverili çalışmalarla her zaman öne çıkan “doğa ve kültür öncelikli” girişimlerle ülkemize katkı sağlama anlayışı, ilgili her kesimde güçlü ve olumlu etkiler yaratmaktadır.

ÇEKÜL ve Tarihi Kentler Birliği’nin destekleri ve Antalya Büyükşehir Belediyesi' nin ev sahipliğinde uluslararası boyutta yapılan fuara birçok kent ve ülke katkı sağlayacaktır. Sergi ve Tarihi Kentler Birliği Özendirme Yarışması ödül törenini de içeren bu program içinde son yıllarda büyük hız kazanan belediyelerin kırsal mirası koruma konusunda geliştirdiği proje ve uygulamaların gündeme getirilmesi fuara ayrı bir güç kazandıracaktır.

TKB üyesi ve üye olmayı hedefleyen yerel yönetimler, fuara katılarak zengin bir mozaik oluşturacak. Belediyeler, kültürel ve doğal mirasın korunması için yaptıkları proje, uygulama ve yeniden işlevlendirme çalışmalarını koruma sektörü profesyonelleri ve fuar katılımcılarıyla paylaşacak.
  
> Özet bilgiler >>>

> Ürün grupları >>>

> Hedef kitle >>>

> Fuar etkinlikleri >>>                        

> Geçen fuar hakkında >>>   


 
3WTURK CMS v6.03WTURK CMS v6.0